Likvidace vozidel

Postup ekologické likvidace

Novelizace zákona 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích ukládá majiteli motorového vozidla před jeho trvalým vyřazením z registru motorových vozidel povinnost provést tzv. ekologickou likvidaci takového vozidla. Nakládání s odpady upravuje zákon č. 542/2020 Sb. o výrobcích s ukončenou životností a vyhláška č. 345/2021 Sb. o podrobnostech nakládání s vozidly s ukončenou životností.

Za kompletní autovrak od nás získáte peníze. Zavolejte nám na tel. 724 806 099 nebo použijte kontaktní formulář.

Chcete se zbavit autovraku? Pošlete nám svoje číslo a my Vám zavoláme zpět!

Ekologická likvidace od firmy Auto Nechanice je zdarma

Od chvíle, kdy se rozhodnete, že se chcete zbavit svého starého – ať již havarovaného, nepojízdného nebo zkorodovaného vozidla, nemusí uběhnout dlouhá doba.

Jak probíhá ekologická likvidace vozidel:

 • Kontaktujete nás na telefonních číslech 495 441 204 nebo 724 019 806 a domluvíte si termín, kdy k vám můžeme přijet a odvézt vozidlo určené k ekologické likvidaci
 • Přijedeme k vám a odvezeme vozidlo do našich prostor, kde ekologická likvidace proběhne
 • Zdarma vystavíme protokol o ekologické likvidaci (likvidační protokol) vašeho vozidla (číslo našeho povolení je: 9733/ZP/2013/Př-5)
 • Proběhne bezplatná ekologická likvidace
 • V případě vašeho zájmu, Vám zdarma odhlásíme vozidlo z evidence na příslušném odboru dopravy.

  Zákazník musí dodat velký a maly technický průkaz, plnou moc a SPZ. Pokud dojde ke ztrátě velkého nebo malého technického průkazu, bude účtován správní poplatek ve výši 500,- Kč, dle zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích.

  Odkaz na sazebník.

  Odkaz na zákon.


  Od 1.1.2024, není odborem dopravy zapsán zánik vozidla do velkého technického průkazu, dle novelizace Zákona č. 361/2000 Sb., Zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu). - NYNÍ NEBUDEME ZASÍLAT VELKÉ TECHNICKÉ PRŮKAZY, JAKO DOKUMENT O VYŘAZENÍ VOZIDLA Z EVIDENCE. STATUS VOZU SI MŮŽETE OVĚŘIT ONLINE NA: dataovozidlech.cz

 • Poté si provedete zrušení pojistné smlouvy u příslušné pojišťovny.

Máte-li doma či ve firmě vozidlo určené k likvidaci (havarované, zkorodované či jinak poškozené), neváhejte a kontaktujte nás!

Odvoz vozidel

Jestliže není ve vašich silách a možnostech dopravit vozidlo k nám, stačí zavolat na telefonní číslo 495 441 204 nebo 724 019 806, příp. zaslat e-mail na adresu: likvidacevozidel@autonechanice.cz. Pro vaše vozidlo přijedeme na místo, které určíte a v čas, který určíte. Ihned vystavíme potvrzení o převzetí vozidla pro ekologickou likvidaci a obratem zasíláme poštou likvidační protokol schválený ministerstvem životního prostředí.

Doprava vozidla po celé České republice ZDARMA.

Vyřazení vozidla z registru

Nechcete-li ztrácet svůj čas ve frontách na odborech dopravy, čerpat svoji dovolenou a řešit složitou administrativu se zrušením vozidla? Nechte ekologicky zlikvidovat vozidlo u nás a my vše obstaráme za vás. Vyřazení technických průkazů zajišťujeme na dopravních odborech v Hradci Králové, Novém Bydžově a Hořicích.

Pokud se rozhodnete vyřadit vozidlo na příslušném odboru dopravy vlastními silami, budete potřebovat následující doklady:

 • Velký technický průkaz
 • Osvědčení o registraci vozidla (tzv. malý technický průkaz)
 • Občanský průkaz, resp. v případě, že je vlastníkem vozidla firma, je nutné doložit živnostenský list nebo jiné oprávnění k podnikání
 • Doklad o ekologické likvidaci vozidla - který Vám vystavíme právě my
 • 2 x registrační značka (SPZ)
 • Žádost o vyřazení vozidla z registru silničních vozidel
 • Plná moc v případě, že nejste majitelem vozidla (nemusí být notářsky ověřená)

Po vyřazení technického průkazu na odboru dopravy je potřeba navštívit příslušnou pojišťovnu a zrušit pojistnou smlouvu.

Chcete se zbavit autovraku? Pošlete nám svoje číslo a my Vám zavoláme zpět!
Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás!
Lze poslat soubory formátu PNG, JPG, JPEG s o celkové velikostí 10MB.